عمومي عمومي .

عمومي

بها پلي استايرن

در تركيه بها پلي استايرن از كره در ماه مه با كاهش مواجه شده است . 
به گزارش «پتروتحليل»، يك توليدكننده كره جنوبي بها پلي استايرن را ۶۰ تا ۸۰ دلار در هر تن با دقت به كاهش بها ها در زنجيره بالادست تيتر كرد . 
يونوليت
قيمت هاي جديد در تركيه ۱۳۷۰ دلار براي پلي استايرن عادي و ۱۴۲۰ دلار براي پلي استايرن مقاوم سي آي اف و به چهره نقدي در تركيه گزارش گرديده مي‌باشد . 

همچنين پلي استايرن مقاوم مالزي ۱۴۵۰ دلار در هر بدن سي آي اف به چهره نقدي گزارش گرديده ميباشد . 

يك توليدكننده در هند نيز ارزش پلي استايرن عادي را ۲۰ دلار كاهش اعطا كرد و ۱۳۶۰ دلار در هرتن اعلام كرد، اين توليدكننده ارزش پلي استايرن مقاوم را با ۲۰ تا ۴۰ دلار كاهش ۱۴۱۰ تا ۱۴۳۰ دلار در هر تن سي آي اف با ۳ درصد دلايل گمركي و به چهره نقدي عنوان كرد . 

در همين حال گفته مي شود معاملات اخير زير بها اعلامي از سوي توليدكنندگان با اعتنا به كاهش عمل هاي تجار فيس داده است . 

منابع اهل ايران نيز پيشنهادات قيمتي پلي استايرن خود را با ۳۰ دلار كاهش براي پلي استايرن معمولي ۱۳۶۰ دلار در هر تن و براي پلي استايرن مقاوم ۱۴۰۰ دلار در هر تن اعلام كردند كه هر دو CPT با ۶٫۵ درصد دلايل اضافي و به فيس نقدي در هفته روان تيتر كردند . 

محدوده كلي قيمت براي پلي استايرن معمولي ۱۷۴۰ تا ۱۸۳۰ دلار در هر بدن و براي پلي استايرن مقاوم نيز ۱۸۴۰ تا ۱۹۴۰ دلار در هر تن، انبار تركيه با ماليات بر ارزش افزوده INC و به فيس نقدي گزارش گرديده كه تغييرات جزيي نسبت به هفته پيشين داشته هست . اين در حالي مي باشد كه برخي از فروشندگان با توجه به فرايند نزولي قيمت، مبادرت به ذخيره متاع در انبار كرده اند . 

در همين درحال حاضر استايرن و بوتادين در آسيا روندي نزولي داشته ميباشد . در اروپا هم سقوط قابل دقت ارزش بوتادين منجر گرديده تا انتظار كاهش بيش از حد در اين بازار وجود نداشته باشد . 
برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۱:۱۴ توسط:علي پور موضوع:

پلاستوفوم ، فوم بسته بندي

پلاستوفوم 
، فوم بسته بندي فوم سايه عايق - يخدان فومي - يونوليت بسته بندي - فوم بسته بندي مواد غذايي - فوم بسته بندي - پلاستوفوم - فوم استايرن - فوم پلي استايرن - فوم بلوك - بلوك سقف - ورق يونوليت - حفظ كننده عمل - سيني نشاء - عايق يونوليت - اكاسيو - پلاستوفوم ساختمان - فوم صنعت هاي بسته بندي - بلوك سقفي چند از توليد ها كمپاني پلاستو فوم غرب ايرانيان ميباشد . 
فوم بسته بندي يك عدد از نياز هاي اصلي در اين مدت براي توليد محصول ها و همچنين تندرست ماندن و سالم وصال توليدات به دست مشتريان هست . 

يونوليت

در بازه صنعتي روز جاري نياز هست كه كالاهاي گوناگون دارنده بسته بندي سفت و ايمني باشند تا تحت وضعيت مشقت بار جراحت نبينند، بسياري از خسارت هاي وارده به توليدها ساخت گرديده در هنگام حمل و نقل از كارخانه به دكان مي باشد كه بيشتر آن بر اثر ضربه هاي وارده و يا اين كه رطوبت هوا ساخت مي گردد . يكي از گرفتاري هاي بسياري از توليد كنندگان سالم وصال جنس از توليدكننده به مصرف كننده مي باشد . به همين علت بسته بندي مواد اهميت اكثري داراست . وهرچه كيفيت بسته بندي استفاده گرديده خوب تر و مرغوب تر باشد مورد استقبال بيشتري قرار مي گيرد .از اين رو از پلاستوفوم كه اسم هاي ديگر آن آكاستيو، فوم و يونوليت نيز مي باشد، براي ساخت حفاظهاي بسته بندي جهت حفاظت توليد ها متفاوت به كارگيري مي شود . علاوه بر هزاران كاربردي كه پلاستوفوم براي صنعت هاي مختلف دارد از آن جهت توليد فوم به عنوان بلوكه و همينطور براي بسته بندي وسايل آسيب پذير در زمان حمل و نقل به كارگيري مي شود . براي كاهش ضرر و زيان وارد گرديده در اين قضيه مي بايست به دنبال بسته بندي مناسبي بود كه اين خسارات و صدمات وارده را به دست‌كم رساند . 

پلاستوفوم 
چيست؟ در جمهوري اسلامي ايران پلاستوفوم بنام هاي يونوليت و آكاستيو شناخته مي گردد . اما اسم مهم آن پلي‌استيرن انبساطي مي‌باشد . در بسياري از كشورهاي آمريكا شمالي اين كالا با اسم استايرفوم نيز شناخته مي گردد . نوعي پليمر سپيد رنگ و عايق رطوبت و صدا و دما مي‌باشد كه از فرايندهاي پتروشيمي تهيه مي شود . پلاستوفوم يا همان يونوليت در سال ۱۸۳۹ به وسيله ادوارد سيمون كشف شويد . و در سال ۱۹۵۹ توسط شركت كوپر پلي استايرن انبساطي ايجاد شويد . از اين ماده براي عايق‌سازي، ساخت وسايل تهيدست عايق حرارتي و بسته‌بندي ابزار كليدي الكتريكي، الكترونيكي و مكانيكي استفاده مي‌گردد . 

برتري 
هاي پلاستوفوم 
- وزن سبك 
- حمل سهل و سريع 
- ضربه پذيري بالا و مقاوم در برابر نيرو هاي وارده 
- اقتصادي و مقرون به صرفه 
كاربردها 
از پلاستوفوم دكوراسيون‌ها و بويژه بسته بندي(لوازم خانگي از قبيل يخچالُ تلويزيون و . . .) 
به كارگيري مي‌شود فروش 
فوم بسته بندي با بيشينه و كمينه ي دما كيفيت و مطلوب ترين بها در بنيان سازه 


برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۱۲:۲۳ توسط:علي پور موضوع:

بلوك پلي استايرن (فوم)

حسب قانون ها سازمان راه، تسكين دهنده و شهرسازي و قانون ها نشريه 543 در همگي سقف هايي كه از بلوك پلي استايرن (فوم) استفاده مي گردد، براي حفاظت از بلوك پلي استايرن (فوم) و جلوگيري از برخورد بدون واسطه هرگونه حريق احتمالي با بلوك، لازم ميباشد تا ذيل سقف به وسيله پوشش مطلوب نگهداري شود كه به تيتر نمونه، سقف كاذب (شبكه ميلگردي + رابيتس و گچ وخاك) اجرا گردد . 
اين نوع سقف كاذب بايد به تنهايي و بدون به كارگيري از اتصالات مكانيكي به بلوك فوم، ايستايي لازم را داشته باشد . 

يونوليت

جهت رعايت مفاد نام برده در خصوص سپر دفاعي پلي استايرن سقفي و تسهيل در ساخت و اجراي سقف كاذب با در حيث گرفتن وجه اقتصادي و تقليل ارزبري، MPS با مزاياي مشروح ارائه مي گردد . 
MPS پانلي است به ضخامت 12mm كه از عنصرها معدني و صنعتي با سيمان پرتلند 525 داراي سلاح به مش با ميلگرد 2/5 ميليمتري به ابعاد 50x25 cm به وزن حدود 3/5كيلوگرم براي تيرچه خرپايي و 66x52 cm به وزن حدود 4/5كيلوگرم براي تيرچه با جان گشوده (تيرچه كرميت) ايجاد ميگردد و جهت سپر دفاعي پلي استايرن سقفي در برابر آتش احتمالي بكار برده مي شود . در اين دسته اجرا، ضخامت بلوك پلي استايرن (فوم) از 25 cm به 20 cmو چگالي آن از 12 Kg/m3 به 9 Kg/m3تقليل مي يابد . 
گامي 
بلندمرتبه در مسير كامل شدن زنجيره ساخت اسباب خانگي با ايجاد توليد ها پلي استايرن اسنوا پتروشيمي 
انتخاب، كشور‌ايران را از واردكننده پلي استايرن به صادركننده اين كالا تبديل كرد 
كمپاني توسعه صنايع پلي استايرن انتخاب با ظرفيت ايجاد ۲۵۰ هزار تن پلي استايرن انبساطي در سال، در هجرت پزشك روضه خوان رياست با شخصيت جمهور به عسلويه در راستاي سياستهاي اقتصاد مقاومتي از سوي ايشان افتتاح شد . 

اين مجتمع بلندمرتبه ايجاد پلي استايرن كه به عنوان اصلي ترين مجتمع ساخت پلي استايرن انبساطي خاورميانه شناخته مي شود، در فاز ۲ عسلويه در زميني به مساحت ۵٫۸ هكتار و با گنجايش توليد ۲۵۰ هزار تن پلي استايرن انبساطي (EPS) در سال با نام تجاري اسنوا توسط جوان ها مرز و بوم و نيروهاي متخصص كمپاني پلي استايرن تعيين مهندسي، نصب، پيش روش اندازي و راه و روش اندازي شد . 

مجموعه توسعه و گسترش سرمايه گذاري انتخاب به تيتر يك عدد از بزرگ ترين مجموعه هاي اقتصادي-اجتماعي كشور، مجري و سرمايه گذار اين پروژه محسوب مي شود كه پيش از اين در صنعت هاي متعدد به ويژه صنعت اسباب و اثاث خانگي كار داشته و اسنوا به عنوان برند ملي اسباب و اثاث خانگي ايران، از برندهاي اين گروه صنعتي و سرمايه گذاري محسوب مي شود . طرح بهره‌برداري شده پلي استايرن انتخاب با سرمايه اي بالغ بر ۱۲۰ ميليون دلار ارزي و ۲۵۰۰ ميليارد ريالي به سود برداري رسيد كه سرمايه گذاري اين پروژه تماماً با آورده نقدي سهامدار پروژه فيس پذيرفته مي‌باشد . 

بهره‌برداري اين طرح كه در مسير پرهيز از خام فروشي فيس گرفت، واردات اين مال از خارج را به صفر رسانده و جمهوري اسلامي ايران را در جايگاه صادركنندگان اين مال قرار مي دهد . 

شركت نروژي دانشبنيان AVERIS AS صاحب و مالك مدرك ليسانس توليد اين طرح مي باشد كه اين كمپاني علم بنيان نيز از شركت هاي ذيل تيم تيم بسط سرمايه گذاري تعيين محسوب مي شود . 

اين مجتمع پتروشيمي در دوران روش اندازي براي ۲۵۰ هزار نفر-ماه اشتغال توليد كرده و درحال حاضر با سود برداري از آن براي ۲۱۰ نفر به فيس بدون واسطه و ۱۰۰۰ نفر به رخ غيرمستقيم اشتغال زايي گرديده مي باشد . 

اين طرح از آبان ۹۲ آغاز به فعاليت كرد و پس از ۳۶ ماه فعاليت و تلاش، در روز ۱۰ مهر سال ٩۵ فايده برداري از آن به صورت آزمايشي مقدمه شد كه با بهره‌برداري قانوني پروژه، به سمت ايجاد با ظرفيت عملياتي حركت خواهد كرد . 

محصول ها پلي استايرن انبساطي اين مجتمع پتروشيمي كه با برند اسنوا به بازار عرضه مي شود، در شش ماه مقدمه ايجاد تجاري اش به بازار ايران و بيش از ۱۱ سرزمين از جمله چين، روسيه، تركيه، آذربايجان، امارات، عمان، كوزوو، آلباني، بلغارستان، تركمنستان و افغانستان صادر شده مي‌باشد و اروپا، برزيل، آسياي جنوب شرق، استراليا، كشورهاي آفريقايي و پوشش بي نقص حوزه CIS در برنامه صادرات قرار دارند . 

كاربرد 
پلي استايرن در ايجاد اسباب خانگي پلي استايرن يك پليمر مصنوعي معطر از مونومر استايرن مي باشد كه به سه نوع معمولي، مقاوم و انبساطي توليد مي شود . 
اين پليمر تصنعي بر اساس گونه گريد توليدي كاربردهاي مختلفي دارد كه به فيس عمومي مي توانايي به كاربرد آن در توليد بلوكهاي پلاستوفوم سقفي، توليد وسايل و لوازم خانگي از گزاره بدنه تلويزيون، راديو، اسباب و اثاث ورزشي، اثاثيه بازي، عايق برودتي دربدنه يخچالها، فريزرها و وسايل خانگي اشاره كرد . 

بهره‌برداري مجتمع پتروشيمي انتخاب و توسعه ديگر فعاليت ها در اين زمينه، قدمي تعالي در مسير تكميل زنجيره ايجاد اسباب خانگي در داخل كشور و به وسيله اسنوا به عنوان مارك ملي لوازم خانگي جمهوري اسلامي ايران محسوب مي شود . 


برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۸:۵۲ توسط:علي پور موضوع:

پلي‌استايرن يك پلاستيك مشقت بار

پلي‌استايرن يك پلاستيك مشقت بار و ارزان قيمت است، و احتمالاً در معاش روزمره تنها پلي‌اتيلن ميباشد كه پرمصرف‌تر از آن مي باشد . بدنه‌ي بيروني رايانه‌اي كه با آن كار مي‌كنيد، احتمالاً از كالا پلي‌استايرن مي‌باشد . هواپيماها و اتومبيل‌هاي اسباب بازي، از پلي‌استايرن ساخته ميگردند . شكل ديگر كاربرد پلي‌استايرن، در عايقكاري و بسته بندي با فوم مي باشد (عنوان تجاري استايروفوم يكي از گونه هاي فوم‌هاي پلي استايرن است) . ليوان‌هاي پلاستيكي شفاف از پلي‌استايرن ساخته ميگردند . در ماشين هم قطعات بخش اعظمي وجود دارا‌هستند كه از اين پليمر ساخته شده‌اند، مانند دكمه‌هاي راديو . پلي‌استايرن همچنين در اسباب بازي‌ها و بدنه‌ي لوازمي نظير سشوارها، رايانه‌ها، و وسايل آشپزخانه به فعاليت ميرود . 
يونوليت
پلي‌استايرن يك پليمر وينيلي مي‌باشد . از نظر ساختاري، اين پليمر از يك زنجيري هيدروكربني بلند تشكيل شده ميباشد كه گروه‌هاي فنيل به صورت يك در ميان، به اتم‌هاي كربن آن متصل شده‌اند . پلي‌استايرن از روش پليمريزاسيون وينيلي راديكال آزاد ، از مونومر استايرن تهيه مي شود . 


در 
اينجا تصوير بهتري از مونومر استايرن آورده گرديده است: 
همچنين پلي‌استايرن جزيي از نوعي لاستيك طاقت فرسا به اسم پلي(استايرن-بوتادي‌ان-استايرن)، يا لاستيك SBS ميباشد . لاستيك SBS يك ترموپلاستيك الاستومر مي باشد . 


پلي‌استايرن 
در آينده 
جور جديدي از پلي استايرن وجود دارااست كه پلي‌استايرن سينديوتاكتيك ناميده مي گردد . تفاوت آن در اين مي باشد كه گروه‌هاي فنيل به رخ يك در در بين در طرفين زنجير اساسي پليمر قرار گرفته‌اند . درحالي كه در پلي‌استايرن اتاكتيك يا معمولي اين گروه‌ها هيچ نظم خاصي ندارد . 


در اينجا شما مي توانيد پلي استايرن سينديوتاكتيك را در كنار پلي استايرن آتاكتيك، در حالت سه بعدي ملاحظه فرماييد . پلي استايرن سينديوتاكتيك جديد، بلورين است، و در ۲۷۰ سكو ي سانتيگراد ذوب مي شود . 

در عين حال، اين پليمر بسيار گران‌تر هست . 

پلي‌استايرن سينديوتاكتيك به منش پليمريزاسيون كاتاليزوري متالوسن توليد ميگردد . آن 
را برداريد، و محكم به آن ضربه بزنيد! 
اما هنوز با همان پلي‌استايرن اتاكتيك شغل هاي جالب توجهي مي‌توان انجام داد . 

چه اتفاقي ميفتد در شراي به كمي مونومر استايرن كه مي خواهيم آن را به چهره راديكال آزاد پليمريزه كنيم، كمي لاستيك پلي‌بوتادي‌ان بيافزاييم؟ با نگاهي به پلي‌بوتادي‌ان متوجه مي‌شويد كه اين پليمر پيوندهاي دوگانه‌اي دارااست كه قادر است پليمريزه گردد . بنابراين آنچه كه چهره مي‌دهد، كوپليمريزاسيون پلي‌بوتادي‌ان با پلي‌استايرن است، تا به نوعي از كوپليمر، به اسم كوپليمر پيوندي دست يابيم . در اين كوپليمر، يك سري زنجيرهاي پليمري گوناگون با زنجير با اهميت داريم كه به سمت خارج زنجير اصلي رشد كرده‌اند . در نمونه‌ي موضوع حيث ما، پليمر، زنجيرهاي پلي‌استايرني مي‌باشد كه زنجيرهايي از پلي‌بوتادي‌ان از آن بيرون شده‌اند . 


اين زنجيرهاي لاستيكي كه از زنجير حساس آويزان گرديده اند، كارهاي نيكي براي پلي استايرن انجام مي دهند . هموپليمرهاي پلي استايرن و پلي بوتادي ان با نيز ادغام نمي شوند؛ به اين ترتيب شاخه هاي پلي بوتادي ان عملكرد مي كنند تا حد امكان، جدايي فازي توليد كنند و قطره هاي كوچكي به وجود آورند، مثل آنچه در شكل پايين مي بينيد . ولي اين قطره هاي كوچك در هر چهره به فاز پلي استايرن گره خورده اند . از اين رو بر روي اين فاز تأثير مي گذارند . وقتي كه با چيزي به پليمر ضربه اي وارد مي‌شود، كرات پلي بوتادي ان انرژي را جذب مي كنند و به پليمر، نوعي جهندگي مي دهند كه پلي استايرن معمولي فاقد آن مي باشد . اين امر، سبب مي شود تا اين پليمر از پلي استايرن معمولي حاذق تر و سفت تر شود و بضاعت و توان تحمل ضربات طاقت فرسا خيس را، سواي آنكه بشكند، به آن مي بخشد . اين ماده پلي استايرن ضربه پذير، يا به اختصار HIPS ناميده مي شود . همه ي زنجيرها در HIPS به اين صورت شاخه دار نيستند . زنجيرهاي بخش اعظمي از پلي استايرن معمولي و پلي بوتادي ان معمولي نيز موجودند كه در تركيب حضور دارند . اين امر، HIPS را تبديل به ماده اي مي كند كه ما آن را يك ادغام امتزاج ناپذير پلي استايرن و پلي بوتادي ان مي ناميم . ولي اين مولكول هاي لينك خورده ي پلي استايرن- پلي بوتادي ان مي‌باشند كه از طرز پيوند دادن دو فاز (يعني فاز پلي استايرن و فاز پلي بوتادي ان) سبب ساز كاركرد كل سيستم مي شوند . 

HIPS را مي توان با پليمري به نام پلي(فنيلن اكسايد)، يا PPO آلياژ نمود . اين آلياژ HIPS و PPO به وسيله كمپاني جنرال الكتريك ساخته مي شود و با نام تجاري نوريل، به فروش مي رسد . 
برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۰:۳۴ توسط:علي پور موضوع:

پلي اتيلن پليمري از خانواده پلاستيك

پلي اتيلن پليمري از خانواده پلاستيك ها با قابليت و امكان ذوب شدن و قالب گيري ميباشد . اين پليمر از پليمريزاسيون اتيلن كه گازي بي رنگ و تشكيل از دو اتم كربن و چهار اتم هيدروژن مي باشد، به دست مي آيد . با اهميت ترين مشخصه هاي پلي اتيلن كه در ساخت محصولات پليمري تاثير گذار است، جرم مولكولي و دانسيته مي باشد . اين ماده بارسيدن به نقطه ذوب خويش به موقعيت مايع و با وصال به نقطه انجماد به شرايط جامد تبديل مي شود . پلي اتيلن از نفت حاصل مي شود . 
يونوليت
تقريبا هر 1 .75 كيلوگرم نفت خام يك كيلوگرم پلي اتيلن توليد مي شود كه اين پلي اتيلن قابليت بازيافت را دارد . پلي اتيلن اكثرا در جهت ايجاد تركيبات پلاستيكي استفاده مي شود تا به صورت خالص موضوع به كار گيري قرار گيرد . اين ماده با اين كه در طيف وسيعي از مصارف گوناگون به كار گيري شود مي تواند براي بشر و محيط زيست نيز زخم رسان باشد . 

پلي 
اتيلن سنگين ( HDPE ) 
اين نوع از پلي اتيلن دارنده زنجير پليمري فارغ از شاخه هست . پلي اتيلن سنگين وزن جامدي سپيد رنگ و مات ميباشد و فيلم‌هاي ترد تشكيل مي دهد در صنعت، اين پليمرهابه وسيله كاتاليزورهاي بر مبنا تركيبات تيتانيم (زيگلر- ناتا) ، كاتاليزورهاي بر پايه كروم (فيليپس) و همچنين متالوسن تهيه مي گردند . اين پليمرها بسياري بلوري ميباشند (۷۰-۸۰ درصد) و دماي ذوب آن‌ها حدود ۱۳۰ رتبه سانتي‌گراد هست . معمولا از چگالي به عنوان معياري از درصد بلور از آلكيل‌هايي مانند آلفا الفين‌ها (olefins-α) مشتمل بر بوتن، هگزن و اكتن به تيتر كومونومر حين پليمر شدن استعمال مي گردد . در اين حالت، شاخه‌هاي كوتاه در طول زنجير مهم پليمر ساخت مي شود . اين شاخه‌هاي كوچك سبب ساز كاهش بلورينگي و سفتي پليمر ميشوند . 
پلي‌اتيلن سنگين به عامل بلورينگي زياد، بيشترين اندازه سفتي و كم‌ترين اندازه نفوذ پذيري را در ميان ديگر از اشكال پلي‌اتيلن ها را دارااست . به ادله اين دو ويژگي، از اين ماده در ساخت اشكال ظروف نگه‌داري مواد غذايي و شيميايي به كارگيري مي شود . نفودپذيري كم، سفتي زياد و مقاومت خوب در برابر خورگي سبب گرديده هست تا از اين ماده در ايجاد اشكال لوله‌هاي انتقال آب، فاضلاب و گاز طبيعي استعمال شود . استحكام كششي عالي پلي‌اتيلن سنگين، آن را براي تهيه فيلم‌هايي كه براي كوتاه زمان زير توشه قرار مي‌گيرند، مناسب ساخته مي‌باشد . 

پلي 
اتيلن سبك ( LDPE ) 
اين پلي‌اتيلن داراي زنجيري شاخه دار مي باشد . بنابراين زنجيرهاي ( LDPE ) نمي‌توانند بخوبي با يكديگر پيوند برقرار كنند و داراي نيروي بين مولكولي ضعيف و استحكام كششي كمتري است اين نوع پلي اتيلن معمولاً با راه پليمريزاسيون راديكالي توليد مي‌شود . 
از ويژگي ها اين پلي اتيلن سبك مي توانايي به انعطاف‌پذيري و قابليت تجزيه توسط ميكروارگانيسم ها هست . پلي اتيلن به نظر فشردگي قليل و ذيل مولكولي از دانسيته ذيل برخوردار ميباشد كه همين امر، سبب ساز ارتقاء انعطاف پذيري آن مي‌گردد كه اين خواص باعث گرديده بيش از پنجاه درصد از توليد اين جنس در ايجاد فيلم و ورق جهت مصرف در روكش هاي طلقي شفاف، آسترهاي بسته بندي، كاورها و چمدانها مصرف گردد . همچنين جهت توليد ظروفي نظير بطريهاي تحت فشار از اين گونه پليمر به كار گيري مي شود . 

لوله پلي اتيلن به خصوص لوله پلي اتيلن تكجداره يكي از شايسته ترين و مهم ترين محصولات توليدي ناب زيست مي باشد . ساخت لوله پلي اتيلن ناب زيست با بيشترين و كمترين دما كيفيت ممكن، قابل اطمينان بودن بواسطه نظارت دشوار گيرانه در ساخت لوله پلي اتيلن، ناب زيست را به بهترين گزينش در بين ايجاد كنندگان و كارفرمايان پروژه‌هاي متعدد ساخته مي‌باشد . 

لوله پلي اتيلن گونه هاي مختلفي دارا هستند كه با توجه به كاربردشان و محل قرار گيري قضيه استعمال قرار مي گيرد . از پرمصرف ترين آنها، لوله پلي اتيلن آبرساني مي باشد كه رنگ لوله سياه هست و با خط آبي رنگ از ديگر لوله ها شناخته مي شود . اكثر ترين كاربرد آن ها در آبرساني و انتقال آب مي باشد . از ديگر ويژگي هاي مهم لوله پلي اتيلن آبرساني مي بضاعت به مقاومت و سبكي آن، عدم خوردگي و عدم رسوب گذاري اشاره كرد . همچنين لوله پلي اتيلن آبرساني ارتفاع قدمت بالايي دارند و از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه است . از آنجايي كه ميكرو ارگانيك ها هيچ آسيبي به لوله پلي اتيلن آبرساني نمي رساند، اين لوله ها براي لوله كشي آب شرب هم مطلوب مي باشند . 

پلي اتيلن از اشكال پليمرهاي گرمانرم مي باشد بدين معني كه اين ماده بارسيدن به نقطه ذوب خود به حالت مايع و با وصال به نقطه انجماد به وضعيت جامد تبديل مي شود . پلي اتيلن از نفت حاصل مي شود . تقريبا هر 1 .75 كيلوگرم نفت نپخته يك كيلوگرم پلي اتيلن سنگين توليد مي كند كه اين پلي اتيلن سنگين قابليت بازيافت را دارااست . پلي اتيلن اكثرا در جهت ايجاد تركيبات پلاستيكي به كار گيري مي شود تا به چهره خالص مورد استفاده قرار گيرد . اين ماده با اين كه در طيف وسيعي از مصارف متعدد به كار گيري شود مي تواند براي انسان و محفظه زيست نيز جراحت رسان باشد . 

و مي بايست گفته شود كه همگاني ترين و پرمصرف ترين و احتمالا او‌لين نوعي از پلاستيك ها كه به وجود مي آيد پلي اتيلن سنگين (HDPE) ميباشد . زنجيره مولكولي در اين گونه پليمر، فشرده مي‌باشد كه همين استدلال باعث افزايش دانسيته آن ميشود . لذا انعطاف پذيري به شدت كاهش ميابد . اين گونه پليمر گرچه مقاومت ضربه اي كمتري نسبت به پلي اتيلن سبك را داراست ولي مقاومت آن در برابر مواد شيميايي همانند مقاومت آن در برابر تنشهاي شكننده محيطي خوب ميباشد .
برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۴:۱۰ توسط:علي پور موضوع:

آشنايي با ساندويچ پانل سقفي

آشنايي 
با ساندويچ پانل سقفي و ديواري و خصوصيت هاي آن ها ساندويچ پانل‌ها به دو دسته‌ي اصلي سقفي و ديواري تقسيم مي‌شوند كه در اين بخش عمده با ويژگي‌هاي آنان آشنا مي‌شويم . 

1-ساندويچ 
پانل سقفي از ساندويچ پانل‌هاي سقفي براي پوشش سقف‌هاي كاذب، توليد سقف فضاهاي صنعتي نظير سوله و سالن توليد يا ايجاد سقف‌هاي پيش ساخته -براي ساختمان‌ها- به كارگيري مي شود . دست اندركاران مختلفي، طراحي و ساخت اين مدل سازه‌ها را تحت تأثير قرار مي دهند؛ براي مثال نوعي از ساندويچ پانل سقفي كه براي نصب در موقعيت آب و هوايي مرطوب توليد مي شود با مدلي كه بايستي در نواحي گرم و خشك نصب شود، متعدد مي باشد . 

يونوليت

قبلي از شرايط آب‌وهوايي، ضخامت اين پانل‌ها نيز مقادير مختلفي دارند كه همت آن ها را مفيدتر كرده ميباشد . به عبارت ديگر يك ساندويچ پانل سقفي مطلوب و ايده‌آل بايستي در برابر رطوبت، دماي بالا، سرما، وزش باد، بارش باران و برف، فشار، نوروروشنايي خورشيد، خوردگي و . . . مقاومت بالايي داشته باشد؛ همچنين سازه‌هايي كه در بخشها بادخيز نصب ميگردند بايد از استحكام زياد بالاتري نسبت به ساير بخشها برخوردار باشند زيرا ميدانيم كه با نوسانات فشار هوا در دور و اطراف سقف، پانل‌ها مي بايست محكم در جاي خويش اثبات بمانند و جنبش نكنند . 
از سويي ديگر، يك ساندويچ پانل سقفي مطلوب بايد در برابر حرارت‌هاي بالا هم مقاوم باشد؛ چراكه احتمال حريق سوزي در كارخانه‌ها و صنايع وجود دارد، به همين استدلال استعمال از فوم‌هاي مقاوم در برابر حريق مي تواند از خسارت‌هاي بيشتر، خودداري كند . اين سازه‌هاي سقفي، همگي خصوصياتي را كه در بخش قبلي براي انواع ساندويچ پانل‌ها ذكر كرديم را دارا مي‌باشند . 

ساندويچ 
پانل سقفي 

2-ساندويچ 
پانل ديواري ساندويچ پانل ديواري به عبارتي طور كه از نامش مشخص است، نوعي سازه‌ي مهندسي به‌شمار ميايد كه براي نصب به تيتر ديوار پيش ساخته استعمال مي‌گردد . ساندويچ پانل‌هاي ديواري كاربردهاي متعددي دارا‌هستند كه پوشش دور و اطراف سوله‌ها، ديوار‌هاي كانكس‌هاي صنعتي و عمومي، ديواره‌هاي انبارها، اتاقك‌هاي اسكان موقت در مكان‌هاي توريستي و تفريحي، كانتينرهاي حمل بار، اتاقك‌هاي سيار براي كاربردهايي مانند سفرهاي بلند بازه زماني و . . . از مهم ترين آن ها محسوب ميشوند . در واقع كانكس‌هايي كه در پروژه‌هاي عمراني يا اين كه ساختماني در دور و اطراف محل ساخت و ساز مشاهده مي‌كنيد، از ساندويچ پانل ساخته شده‌اند . 
ساندويچ پانل‌ها مطابق با نياز مشتريان در ابعاد و اندازه‌هاي متنوع ايجاد ميشوند . براي ساخت ساندويچ پانل ديواري و سقفي، تمامي استانداردهاي صنعتي به عمل گرفته ميگردند تا كالا نهايي دارنده عملكردي با صرفه باشد . نبايد از ياد پيروزي كه ساندويچ پانل ديواري هم امكان پوشش با رنگ‌هاي مناسب را دارااست . 

ساندويچ 
پانل ديواري 

عامل ها 
موءثر بر روي بها ساندويچ پانل قيمت ساندويچ پانل به دست اندركاران مختلفي مثل ضخامت سازه، جور ورق فلزي استعمال گرديده در آن، عايق‌هاي قضيه استفاده، ابعاد، وزن، تراكم عايق و . . . بستگي دارد . بي‌ترديد عايق‌هايي كه بتوانند همزمان، صدا، رطوبت، حرارت و سوز و سرما را پوشش بدهند و وزن سبكي داشته باشند، در مقايسه با بقيه متريال‌ها، قيمت بالاتري خواهند داشت كه عايق پلي اورتان، نمونه‌اي از اين مواد است . 
بايستي اعلام كرد كه تاثيرگذارترين برهان بر روي بها ساندويچ پانل‌ها محصول آنهاست . ورق‌هاي فلزي كه اكثر وقت ها براي پوشش خارجي گونه هاي ساندويچ پانل به كار گيري مي‌شوند از فرآورده گالوانيزه فولادي، ورق‌هاي آلومينيومي و ورق‌هاي آلياژي روي و آلومينيوم ميباشند و هر يك از اين پوشش‌ها ويژگي‌ها و قيمت‌هاي خاصي دارند، به طور مثال، ورق‌هاي آلومينيومي، انعطاف پذيري و نرمي بالاتري دارا هستند و در برابر رطوبت مضاعف مقاوم ميباشند البته در پيش‌رو ورق‌هاي گالوانيزه از استحكام بيشتري برخوردار هستند اما در پيش‌روي رطوبت مقاومت كمتري دارند؛ براين اساس ساندويچ پانل‌ها مي بايست با دقت به كاربري تعيين و خريداري شوند . امروزه با دقت به تنوع مدل، بعدها و گستردگي كاربرد ساندويچ پانل‌ها، تقاضا براي خريد اين توليدات روبه ارتقاء مي باشد . 


برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۴۸:۱۷ توسط:علي پور موضوع:

بازيافت پلي استايرن (EPS)

بازيافت پلي استايرن (EPS)
خدمات خانه اكنون قادر به جمع آوري بسته بندي پلي استايرن هستند * همانطور كه آنها كارتن را جمع آوري مي كنند.

كاركنان بايد هر بسته بندي پلي استايرن را در كنار نزديكترين سطل بازيافت براي خدمات خانه براي جمع آوري قرار دهند. همه برچسب ها، نوار و غيره بايد قبل از ترك آن براي جمع آوري، از هر پلي استايرن برداشته شود.
يونوليت
پلي استايرن به محل تركيب زباله دانشگاه بازگردانده مي شود كه در آن با استفاده از يك واحد تراكمي حرارتي (اينجا را ببينيد) توسط Cleusing Campus انجام مي شود. پس از آن توسط پيمانكاران خارجي جمع آوري و بازيافت شده به محصولات عايق.

كاركنان آزمايشگاه از كارخانه هاي پلي استايرن خودداري مي كنند، از آنها درخواست مي شود با استفاده از امكانات موجود براي جمع آوري مقوا در سراسر محوطه دانشگاه كه توسط Campus Cleansing جمع آوري مي شود، آنها را دفع كنند.

اگر مقادير زياد پلي استايرن به دليل تحويل و غيره جمع آوري شده باشد، لطفا با شماره CCU Direct تماس بگيريد (x52256 - 24 ساعت پاسخگويي).

* فقط EPS پلي استايرن را مي توان بازيافت. آنچه كه مي تواند / نمي تواند بازيافت شود، در زير شرح داده شده است (و در راهنماي سمت راست اين صفحه نشان داده شده است - جعبه اسناد مفيد را ببينيد).

ما دريافتيم كه برخي از انواع EPS (پلي استايرن اكسترود شده آبي رنگ) مناسب براي واحد تراكمي حرارتي ما استفاده نمي شود، بنابراين نمي توان بازيافت. اگر شما يك پلي استايرن مخصوص داريد، مي خواهي بازيافت كني، لطفا با هماهنگ كننده زباله در x65963 تماس بگيريد تا مطمئن شويد كه مناسب است.

چه چيزي مي تواند بازيافت شود

بسته بندي EPS پلي استايرن

جعبه پلي استايرن / ظرف

چه چيزي قابل بازيافت نيست

فنجان پلي استايرن، صفحات و كارد و چنگال

سيني / ظروف مواد غذايي فوم پلي استايرن

چيپس پر از پلي استايرن

ظروف پلي استايرن پاك / سخت

برخي از ظروف پلي استايرن رنگي (سياه و خاكستري) به دليل اين كه داراي بازدارنده هاي آتش هستند
برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۶:۳۴ توسط:علي پور موضوع:

فنجان سفارشي پلي استريل

فنجان فنجان سفارشي، فنجان عروس فنجان شخصي
فنجان فنجان فنجان را به صورت تقريبي 16 اونس بسازيد تا به سبك نوشيدني خدمت كنيد! مناسب براي رويدادها مانند درب هاي گاراژ و احزاب فارغ التحصيلي، اين فنجان فوم سفارشي را مي توان با كليپورت و متن براي هر موضوع طراحي كرد. آيا شما برنامه ريزي پذيرايي عروسي گاه به گاه داريد؟ فنجان فنجان فنجان سفارشي 16 اونس فنجان عروسي بزرگ براي پذيرايي در فضاي باز. عايق براي نگه داشتن نوشيدني هاي گرم نوشيدني هاي سرد و سرد، مي توانيد از اين فنجان ها براي يك شربت شكلات گرم و يا حتي براي بستني در نوار دسر عروسي خود استفاده كنيد. هر رويداد شما، خلاقيت و مهمانان لمس شخصي شما را دوست دارد.

يونوليت

Customizer ما در زمان واقعي باعث مي شود فنجان خود را سرگرم كننده و آسان است. براي طرف شما، حداقل سفارش فقط 50 فنجان است و فنجان فنجان ما در ايالات متحده ساخته شده و چاپ مي شود. هنگام سفارش فنجان هاي فنجان 16 اونس ما كه مقدار مايع شما در فنجان ريخته خواهد شد كمتر از اندازه اونس فنجان. فنجان هاي فنجان فنجان شخصي خود را به اندازه اي تنظيم كنيد تا اتاق حباب ها، فوم يا يخ بگذاريد!
خانه / تعطيلات يهوديان / روح حشره
فويل سيب براي Rosh HaShanah
چاپ اول 0 9
سيب فلفل قرمز براي سبحان
سيب هاي استريو فوم را به طرز شگفت انگيزي براي تزئين ميز ناهار خوري روزه هاشاهان خود بسازيد!

راز كار با توپ هاي Styrofoam اين است كه اندازه Styrofoam بايد متناسب با اندازه كودك باشد. كودك جوانتر، كوچكتر بايد سطح سطح پلي استايرن باشد. اين توپ هاي پلي استايرن كوچك به راحتي مي تواند به سيب يا انار براي اين فصل تعطيلات تبديل شود.

مواد:
توپ هاي پلي استايرن كوچك
پلاگين هاي پلاستيكي قرمز و سبز (به دنبال قلاب هاي پلاستيكي)

جهت ها:
پين ها را در اطراف توپ Styrofoam قرار دهيد.
سه يا چهار پين سبز را به بالا براي ساقه سيب اضافه كنيد.
آيا مي خواهيد كمي از تنوع؟ شما مي توانيد از سبزيجات سبز براي سيب سبز استفاده كنيد يا از زبانه هاي زرد و سياه استفاده كنيد تا يك خرگوش را ايجاد كنيد، كه عسل را براي سال جديد شيرين نشان مي دهد.


برچسب: يونوليت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۳:۱۵ توسط:علي پور موضوع:

بسته هاي بادام زميني

بادام زميني بسته بندي زيست تخريب پذير
ساخته شده از مواد طبيعي مانند گندم يا ذرت است. تا آنجا كه قدرت به دست مي آيد، آنها در آزمايش هاي مختلف از Styrofoam بيش از پيش پيشرفت كرده اند!

يونوليت

Starchtech، توليد كننده مواد بسته بندي قابل بازيافت، توصيه مي كند كه اين روش هاي دفع:

خالي به يك سينك بزرگ يا ظرف و حل شدن با آب گرم / گرم.
در هواي گرمتر، در باغ يا كمپوست خود قرار دهيد. اگر آنها از بين بروند، به سادگي براي باران بعدي صبر كنيد و طبيعت آنها را بشكنيد!
كودكان مي توانند با استفاده از يك اسفنج مرطوب و طراحي خلاقانه را انجام دهند. هنگامي كه سرگرم كننده انجام شود، فقط آنها را با آب بشوييد.
مدارس رايگان فوم
من شرط مي بندم روزهاي اول مدرسه شما نوعي خاطره اي از ناهار خود را در يك سيني پلاستيكي در كافه تريا بگذراند ... خوب آن روزها به پايان مي رسد. مدارس شهر نيويورك و 5 مدرسه ديگر در ايالات متحده جايگاه فوم را با صفحات كمپوست جايگزين كرده اند! سالانه اين تغيير نيمي از ميليارد اسفن سمي و آلاينده سيني فوم استايرن را از بين مي برد!


تصوير: شوراي دفاع ملي منابع (NRDC)

به ياد داشته باشيد، سلامت سياره فردا بستگي به اين دارد كه امروز چه چيزي را از دست مي دهيم! در حالي كه گزينه هاي ممكن است كمي گران تر باشد، هزينه هاي محيط زيست باعث مي شود كه تصميم گيري ساده تر نباشد. تصميم گيري قوي سياره را بپذيريد و به فوم پودر بدهيد!

تصوير بنر: Shutterstock

اين مطلب را بعدا بخوانيد: 17 چيزهايي كه شما واقعا مي توانيد كمپوست باشيد

1 ميليون زن بيش از نام ما است، هدف ما اين است! ما در حال ايجاد جنبشي از زنان قوي و الهام بخش زندگي مي كنند كه با تغييرات آب و هوايي در معرض تغييرات اقليمي قرار دارند. براي اطمينان از اينكه پيام ما تأثيري دارد، ما نياز به زنان بيشتري داريم كه صداي خود را اضافه كنند. ما بايد بلندتر باشيم پيوستن به ما آنلاين به معني صداي شما و اقدامات مي تواند شمارش شود. ما به شما نياز داريم


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۲:۱۱ توسط:علي پور موضوع:

چطور يونوليت هاي مدرن بسازيم

چگونه فضاي مدرن ايجاد مي شود
شما تا به حال متوجه شده ايد كه Styrofoam "دانه" به آن است؟ به همين دليل استريو فوم ساخته شده است كه در واقع تجميع چندين دانه كوچك پلي استايرن است. دانه ها شروع به كم شدن مي كنند، اما شامل يك عامل گسترش دهنده هيدروكربن مي شوند. هنگامي كه دانه ها با بخار برخورد مي كنند، عامل دانه ها را به حدود 40 برابر اندازه اصلي مي رساند. سپس دانه ها در يك قالب ريخته مي شوند، جايي كه دوباره گرم مي شوند. در اينجا آنها برخي ديگر را گسترش مي دهند و همچنين با هم تركيب مي شوند تا شكل فضاي منفي قالب را ايجاد كنند. Voila! شما فنجان فوم پودري خود را دريافت كرده ايد. يا كارتن تخم مرغ يا بسته بندي دقيق قالب براي هر ابزار كه شما فقط خريداري كرد.

چرا فايبر گلاس يك ماده بسته بندي خوب است
به عنوان يك محيط بسته بندي، فايبر گلاس مي تواند شكل هاي قوي، متناقض، شكل متناسب با سبك شگفت انگيز ايجاد كند. در حقيقت، قطعه اي از فايبرگلاس كه يك ساندويچ در اطراف صفحه نمايش ال سي دي يا چاپگر عكس شما ايجاد مي كند حدود 98 درصد هوا است. در جهان حمل و نقل، وزن اضافي به اين معني است كه هزينه هاي اضافي را در بر مي گيرد، به همين دليل ادغام قدرت و سبك از Styrofoam جاذبه هاي آن است.
يونوليت
فوم پلي استيل همچنين به عنوان يك ماده دست منفرد بسيار خوب عمل مي كند. بلوك هاي بزرگ فوم پلي اتيلن مي تواند برش داده شده و تغيير شكل داده شود تا در برابر ابعاد مختلف متناسب باشد و بادام زميني بسته بندي شده استريو فوم كه هرگز واقعا "سن" (هرگز شنيده نشود كه هر كسي در مورد دريافت بادام زميني "دست دوم" شكايت كند) به هر جعبه اي با يك مورد نياز به حفاظت. فوم پلي اتيلن و پايداركننده هاي پلي استايرن آن ممكن است نمايانگر ناهماهنگي علم مواد بسته بندي نباشند اما كار آنها را انجام مي دهد. و اگر پالت چيزهايي را در پاي خود بگذاريد (اگرچه پالت چوبي ممكن است مانند يك مادر صدمه ببيند) آسيب نخواهند آورد.

ناپاكهاي پلي استايرن
متاسفانه Styrofoam براي محيط زيست عالي نيست. اين ماده مي تواند بازيافت شود، اما شما بايد آن را به يك نوع خاص از سايت جمع آوري كنيد. بزرگترين نزولي، با اين حال، اين است كه پلي استايرن بي زيستي قابل تجزيه نيست - شما نمي توانيد آن را فقط به پليس دفع كنيد و انتظار داشته باشيد كه آن را به سرعت تجزيه كنيد. حتي بدتر از آن، به علت سبك بودن آن، قطعه هاي Styrofoam مي توانند پس از رسيدن به تخليه، از بين بروند. همه چيز طول مي كشد يك باد نور است.
ايران وق
دنيس سالازار، رئيس جمهور و يكي از موسسان سالازار بسته بندي، مي گويد: "ما مسطح مي كنيم، فوم را نمي فروشيم و هرگز نخواهيم توانست." "ما اگر مي توانستيم با تغييراتي كه براي محيط زيست سازگار بود، بيرون بياييم، اما واقعا نمي بينم كه اتفاق مي افتد."
برچسب: يونوليت، ايران ورق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۷:۰۱ توسط:علي پور موضوع: